GRODZICE
Wychodząc naprzeciw niszczycielskiej działalności wód oraz ciągłej potrzeby modernizacji budowli hydrotechnicznych chroniących ludność i infrastrukturę przed kataklizmami takimi jak powodzie oraz osuwiska ziemi, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu produkcji grodzic winylowych ,, Ekologicznych Profili Zaporowych”. Filarem do podjęcia tej decyzji było nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji szerokiego zakresu granulatów PVC oraz społeczny obowiązek tworzenia wyrobu do ulepszania skuteczności budowli służących ludzkości. Ponadto dodatkowymi argumentami były niekorzystne zjawiska geologiczne i hydrodynamiczne oraz przesiąkanie wałów przeciwpowodziowych obserwowane na przełomie lat. Produkowane w Esti Polymer grodzice PVC sukcesywnie wspierają sektory inżynierii lądowej i wodnej, w których znajdują wiele zastosowań w budownictwie hydrotechnicznym, cywilnym i przemysłowym.
Ekologiczne Profile Zaporowe cechuje wysoka odporność na czynniki biologiczne, atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz atrakcyjna cena, są dobra alternatywą dla stalowych ścianek szczelnych i palisad drewnianych. Użycie grodzic winylowych pozwala na obniżenie kosztów materiału, montażu oraz transportu. Są nieszkodliwe dla środowiska i całkowicie odporne na działania gryzoni. Można je łatwo zespalać z innymi materiałami budowlanymi – zwieńczenia ścianek (kołpaki) można wykonać z plastiku, drewna, betonu i stali. Nie wymagają konserwacji oraz nie tracą parametrów mechanicznych i wytrzymałościowych, nie korodują i są odporne na promieniowanie UV oraz działanie wody morskiej. Dzięki zastosowaniu połączeń zamkowych stanowią szczelną przegrodę i dopasowują się do naturalnych linii brzegowych dzięki łatwemu formowaniu zewnętrznych i wewnętrznych krzywizn.
Główne zastosowania ścianek szczelnych EPZ:
– zabezpieczenie i regulacja brzegów rzek, jezior, stawów oraz innych zbiorników wodnych
– wzmocnienie i efektowne uszczelnienie wałów przeciwpowodziowych
– budowa grobli (skutecznie zabezpieczą strukturę przed podmywaniem)
– budowa ścianki oporowej z systemem odciągów i kotew (idealnie sprawdzą się przy zabezpieczeniu skarp, wykopów i osuwisk)
– zabezpieczenia brzegów o zmiennym poziomie wody
– zabezpieczenie przed erozją i niszczeniem oraz ograniczą infiltrację wody
– tworzenie przegród dla terenów zagrożonych ekologicznie np. odseparowanie wód gruntowych, lub innych zbiorników wodnych, na których występują zagrożenia ekologiczne tj. wysypiska śmieci, strefy przemysłowe.
Dlaczego warto wybrać grodzice winylowe EPZ:
– nie wymagają konserwacji oraz nie tracą parametrów mechanicznych i wytrzymałościowych
– są odporne na działanie czynników mechanicznych tj. zadrapania i pęknięcia
– nie korodują i są odporne na promieniowanie UV, działanie wody morskiej
– dzięki zastosowaniu połączeń zamkowych stanowią szczelną przegrodę
– dopasowują się do naturalnych linii brzegowych dzięki łatwemu formowaniu zewnętrznych i wewnętrznych krzywizn
– nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego
Będąc doświadczonym producentem wyrobów z PVC gwarantujemy wysoką jakość i niezmienną powtarzalność parametrów naszych ścianek szczelnych poprzez cały cykl produkcji od przygotowania mieszanek po wytłoczenie profili. W roku 2015 Ekologiczne Profile Zaporowe za swoją wysoką jakość i innowacyjność zdobyły certyfikat ,, Product Warmia Mazury’’. Nasze wyroby produkujemy na podstawie receptur opracowanych w zakładowym laboratorium. Dzięki zróżnicowanemu asortymentowi, wysokim mocom produkcyjnym i możliwości prowadzenia prac badawczo-rozwojowych jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wymaganiom naszych klientów. Zapewniamy szeroką gamę ekologicznych profili zaporowych, pomoc techniczną, dostosowanie do indywidulanych potrzeb klienta, szybką realizację zamówień oraz dostawę pod wskazany adres. Oferujemy konkurencyjne ceny i korzystne warunki płatności. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie zapewniając miła i profesjonalną obsługę.
Tu do pobrania karta charakterystyki dla każdej grodzicy
Grodzice:
EPZ 17/6
EPZ 25/12/6
EPZ 25/12/6,5
EPZ 25/21/7
EPZ 25/21/7,5
EPZ 25/21/9
EPZ 25/21/9,5
EPZ 25/21/11
EPZ 29/7
EPZ 29/10
Akcesoria:
Łącznik EPZ 17,
Łącznik EPZ 29.
Dokumenty do pobrania
Krajowa Ocena Techniczna
Krajowy Certyfikat Zgodności ZKP EPZ
Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych
Atest Higieniczny
SPOSOBY MONTAŻU GRODZIC WINYLOWYCH
WBIJANIE – najczęściej stosowana metoda , w której grodzice są mechanicznie wciskane w grunt , przy użyciu młotów wibracyjnych . Używany jest lekki sprzęt o niewielkiej energii uderzenia , w celu pełnej ochrony grodzic przed uszkodzeniem .Rodzaj używanego sprzętu jest uzależniony od rodzaju gruntu , głębokości zagłębiania i wytrzymałości grodzicy.
WPŁUKIWANIE – metoda stosowana przy instalacji grodzic w ściśle spoistych lub mocno zbitych gruntach . W pewnych warunkach , siła młotów wibracyjnych może być niedostateczna do uzyskania wymaganego zagłębienia . Technika wpłukiwania ma na celu wytworzenie ciśnienia pod stopą grodzicy , które rozluźni i usunie grunt pod grodzicą .
Stosowane są trzy techniki wpłukiwania :
- Wpłukiwanie sprężonym powietrzem
- Wpłukiwanie woda pod niskim ciśnieniem
- Wpłukiwanie woda pod wysokim ciśnieniem
WKOPYWANIE – metoda stosowana przy budowie ściany palowej o niewielkim zagłębieniu często w kamienistych gruntach , gdy nie jest możliwe zastosowanie zarówno techniki wbijania i wpłukiwania . Grodzice montowane są uprzednio w wykopanym rowie, który następnie wypełniony jest po obu stronach ściany dobraną projektowo podsypką. Zalecane jest utwardzenie zastosowanej podsypki.